Doya Doya Kos Adası Turu 3 Gece 4 Gündüz

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Doya Doya Kos Adası Turu 3 Gece 4 Gündüz

, Bodrum Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Yunan Adaları
 • Alt Kategori :
  adrenalin, bodrum-yat-limanı, eğlence, gün-batımı-izleme, hafta-sonu-turu, kapı-vize, kos-adası-2-gece-3-gündüz-turu, kos-feribot-bileti, kos-istanköy, kültür-turu, macera, mavi-yolculuk, mymavitur, su-sporları, yunan-adaları-mavi-tur
 • Süre :
  4 Gün
 • Vize :
  Kapı Vizesi - Schengen Vizesi
 • Otel Adı :
  Kosta Palace, Maritina Hotel
 • Otel Kategorisi :
  3 veya 4 Yıldız
 • Otelin Konumu :
  Şehir Merkezinde
 • Konaklama Türü :
  Oda / Kahvaltı
 • Ulaşım Aracı :
  Hızlı Katamaran
 • Ulaşım Süresi :
  20 dakika
 • Kart Türleri :
  World, Bonus, Maximum, Axess, Miles & Smiles Kredi Kartlarına
 • Taksit Sayısı :
  Peşin Fiyatına 9 Taksit
 • Transfer :
  Liman - Otel - Liman

TUR ROTASI : Bodrum Yat Limanı, Kos Adası (İstanköy ), Hipokrat Ağacı, Asklepion, Apollon Sunağı, Roma Hamamı , Yel Değirmenleri, Şövalyeler Kalesi, Foinikes Caddesi, Tigaki Plajı, Lambi Plajı, Therma Plajı, Kefalos Plajı, Marmari Plajı, Mastichari Plajı , Yunan Gecesi, Tigaki bölgesi, Elefterias Meydanı Bodrum Yat Limanı .

0 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Doya Doya Kos Adası Turu 3 Gece 4 Gündüz Kalkış: Bodrum Tur Tarihi : Süre : 4 Gün
Talep Gönder

Fiyata Dahil Olanlar

Turunuza ;

 • 3 ve 4 yıldızlı otellerde 3 gece 4 gündüz oda / kahvaltı konaklama,
 • Bodrum Liman Vergisi,
 • Feribot biletleri,
 • Transfer,

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Yurtdışı harç pulu,
 • Müze ve Ören yerleri giriş bedelleri,
 • Schengen Vizesi,
 • Oteldeki ekstra harcamalar,
 • Öğlen yemekleri,
 • Yemekli Yunan Gecesi (40.-Euro),
 • Kos Ada Turu (40.-Euro),
 • Alışveriş Turu (10.-Euro),
 • Asklepion Turu (40.-Euro),
 • Şehir Vergisi GECELİK ; 3* Oteller için (1,50.-Euro), 4* Oteller için (3.-Euro),
 • Yurtdışı Harç Pulu (15.- TL),
 • Kos Adası Liman Vergisi (3.- Euro),
 • Geç kalan bir yolcunun feribota ulaşabileceği noktaya kadar olan transfer ve masrafları yolcunun sorumluluğundadır.

Bodrum çıkışlı Kos Ada turu

Turunuza 3 ve 4 yıldızlı otelde 3 gece 4 gündüz oda / kahvaltı konaklama,feribot biletleri, transfer, 

Dilerseniz turunuzu ekstra hizmetlerle zenginleştirebilirsiniz.

Ekstra hizmetler aşağıdaki gibidir :

- Yunan Gecesi ( Yemekli - Limitsiz İçkili ) 45.- €

Tur Programı

Doya Doya Kos (3) Turu

1. Gün KOS Şehir Turu

08:15 de Bodrum Cruise Port 'ta buluşma.

09:15 'te Bodrum' dan Kos adasına hızlı katamaran ile hareket.

09:45 Kos 'a varış ve pasaport işlemlerinin tamamlanması.

10.00 Otobüse bindikten sonra Şehir turumuza başlıyoruz. Sırasıyla Aziz Yoannis Şövalyelerinin yapmış olduğu Naretzia Kalesini, sonrasında Hamam, Hipokrat ağacı, Cezayirli Gazi Hasan Paşa Camii, Antik agora, özgürlük meydanı, Defterdar Camii, Vergi Kapısı, Arkeoloji Müzesi, Yeni Agora, Helvacılar Sokağı, Eski Cami minaresi ve Antik Şehir bölümünü görerek turumuzu tamamlıyoruz. Serbest zamanımızda deniz kenarındaki tavernalarda leziz deniz ürünleri sizleri bekliyor olacak. Turumuzun sonunda otelimize yerleşiyoruz.

2. Gün Serbest Gün

Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Kos Ada Turuna katılabilirler (Öğle yemeği dahil 40€).

Bu turda, Chipari,Antimahia, Bal üretim tesisleri ve Dikeos Dağının eteklerinde kurulmuş olan ,çam ağaçlarının arasında bir inci gibi parlayan Zia köyüne varıyoruz. Burada  yemek ve serbest zaman için yaklaşık 2 saat zamanımız olacak.Tur süresi 6-7 saat.

3. Gün Serbest Gün

Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Asklepion Ören yeri Turuna katılabilirler(Öğle yemeği dahil 40€). Tur süresi 7-8 saat.

20:30 Yemekli Yunan Gecesi (Ekstra 40€) .Usta ellerin hükmettiği buzuki eşliğinde, komşunun eğlence kültürüne dahil olup günün bütün yorgunluğunu atabileceğiniz, akşam yemeğinizin keyfini çıkarırken gece yarısına kadar eğlenebileceğiniz Yunan Gecesine katılabilirsiniz.

4. Gün  Serbest Gün

Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Alışveriş Turuna katılabilirler(10€). Kos Adasında alışveriş çok popüler. Bu turumuzda adada bulunan en uygun pastaneye,süpermarkete,peynirciye,balcıya ve şarap evine gidiyoruz. Tur sonunda limana gidip , hızlı katamaran ile Bodrum ‘a dönüyoruz.

18.30 Bodrum Limanına varış ve turun bitimi.

KOS ADASI'nda NELER YAPMALI ?

İstanköy olarak da sıkça adını duyduğumuz Kos Adası, 12 Adalar’ın en büyüklerinden biridir. Ege’nin göz bebeği Bodrum’a sadece ve sadece 8 deniz mili uzaklığındadır bu şirin ada. Merkezde bulunan ‘Hipokrat Ağacı’ adanın simgelerinden biridir. Plajları, otelleri, restoranları, sıcakkanlı insanları, çarşısı, koyları ve cam gibi denizi ile büyüleyen bu adayı gelin daha yakından tanıyalım. Yunan komşularımız az çok Türkçe biliyor ve yarım yamalak da olsa çok şirin konuşuyorlar. Sizde gitmeden önce 3 – 5 kelime öğrenin. Çok daha güzel bir iletişi kurabilirsiniz böylece.

Kalimera: Günaydın

Ya sas: Merhaba

Ne: Evet

Ohi: Hayır

Efaristo: Teşekkür ederim.

Kos Adası Gezilecek Yerler

Asklepion: Her rehberimizde olmazsa olmaz gezilecek yerleri yazmaya çalışıyoruz. İşte Kos Adası’na gelip de,  Asklepion’a gelmezseniz, orada 1 – 2 foto çektirmezseniz olmaz. :) Valla kimse inanmaz gittiğinize. Demedi demeyin. Burası Hipokrat’ın ölümünden sonra onun adına adanmış bir bölgedir. Merkeze 4 kilometre mesafede yer alır. Apollon Sunağı, Roma Hamamı ve tarihi bir tapınağa ev sahipliği yapar burası.

Ziyaret Saatleri: Pazartesi: 08:30 – 15:00 arası / Diğer günler: 08:00 – 20:00 arası ziyarete açıktır.

Hipokrat Ağacı: Tıbbın babası olarak adını tarihe kazımış olan Hipokrat’ın 2400 yıl önce gölgesinde öğrencilerine ders anlattığına inanılan ‘Hipokrat Ağacı’ yılın her dönemi yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaretçi akınına uğruyor. Sizde mutlaka gezi listenize eklemelisiniz.

Yel Değirmenleri: Yunan Adaları demek, ummadığınız bir anda beliren, güzelliği ile büyüleyen yel değirmenleri ile iç içe olmak demektir aslında. Alaçatı sokaklarında zannedebilirsiniz bir anda kendinizi. Nefes kesen güzellikteki Kos Limanı’na 25 kilometre mesafede yer alan yel değirmenleri şehir merkezine uzak olmasına rağmen ziyaretçilerin en çok uğradıkları yerler arasında ipi göğüsler.

Şövalyeler Kalesi: Nereye giderseniz gidin yüzyıllara meydan okuyan, tarihin tozlu sayfalarını aralayan heybetli bir kale vardır mutlaka :) İşte Kos’taki önemli adreslerden biri de eminiz ki Şövalyeler Kalesi olacak. Eski adı Neratzia Kalesi’dir. Eski kale yıkıntılarının üzerine kurulmuştur. Hemen Kos Limanı’nın girişinde yer alır Şövalyeler Kalesi. Bölgedeki önemli caddelerden biri olan ‘’Foinikes Caddesi’’ üzerine yapılmıştır ve hala ayakta duran bir köprü ile ana karaya bağlıdır.

Plajlar: Kos Adası’na gelip de birbirinden güzel plajlarda vakit geçirmeden, masmavi sularda yılın yorgunluğunu atmadan dönmek olmaz. Tigaki, Lambi, Therma, Kefalos, Marmari ve Mastichari Kos Adası tatilinizi en güzel, en özel kılacak plajların başında gelir.

Kos Adası Yapılacak Şeyler

Yunan Gecesi: Bir bölgeyi daha yakından tanımak ve güzel anılar biriktirmek istiyorsanız ya halkın sık sık takıldığı yerlerde vakit geçirin ya da böyle özel gecelere katılın. Turla gidiyorsanız bazı turlara dahil oluyor Yunan Geceleri ya da bireysel olarak turlara başvurup katılabiliyorsunuz.  Önce panoramik bir restoranda akşam yemeği ile birlikte en meşhur içkisi uzo ikram edilir. Daha sonra ise (biraz ilerleyen saatlerde) geleneksel kıyafetleri ile yerel folklor ekibi unutamayacağınız anlar yaşatır sizlere.

12 Ada Turu: Sadece Kos Adası’nı gezmekle kalmayıp, tüm adaları keşfetmek ve güzelliklerine yakından dokunmak istiyorsanız 12 Ada Turuna mutlaka katılın. Limandan her gün hareket eden teknelerle anlaşmanız yeterli olacaktır. Lego gibi evleri ile dikkat çeken Simi, Rodos, Patmos ve Karpathos en seveceğiniz duraklar arasında.

Dalış: Kos Adası’nın muhteşem sularında sadece yüzmekle yetinmeyip,  sualtının güzelliklerini de keşfetmek istiyorsanız dalış yapmalısınız. Özellikle Psalidi ve Kardamena en sık tercih edilen dalış bölgeleri arasında gelir.  Bölgede  onlarca yüzme ve dalış kulübü yer alır.

Diğer Aktiviteler: Sörf, jeep safari, bisiklet turu, doğa yürüyüşü, şehir turu ve fotoğraf turu Kos Adası’ndaki aktivite seçeneklerinden bazılarıdır.

Kos Adası Ne Yenir? Ne İçilir?

Tüm Yunan Adaları’nda olduğu gibi  Kos Adası’nda da deniz ürünleri, salatalar, mezeler ve ot yemekleri en dikkat çeken, en sık tercih edilen tatlar arasında gelir. Restoranlar, tavernalar, cafeler Kos Limanı çevresi ve Tigaki bölgesinde yoğunlaşır. Bölgede şirin mi şirin Türk restoranlarına rastlamak da mümkün.

Kos Adası’nda tatmadan dönmeyin diyeceğimiz tatlardan bazıları;  Moussaka, Souvleki, Choriatiki. Kesinlikle yemek konusunda hiç zorluk çekmeyeceksiniz. Özellikle salatalar ve ot yemekleri damak tadınızı kışkırtacak kadar güzel. Ahtapot konusunda ise kesinlikle usta Yunanlılar. Hemen hemen her restoranda tadabilirsiniz.

Yunanlıların ulusal içeceği olan ‘frappe’den içmeden bir gün bile geçirmeyin. :) Çünkü en güzelini, en lezizini burada yapıyorlar.

Kos Adası Alışveriş

Buraya kadar gelip, alışveriş yapmadan, adaya özgü eşyalardan, yiyeceklerden almadan dönmek olmaz. Günün her saati renkli ve cıcıl cıvıl olan Kos Limanı alışveriş için biçilmiş bir kaftan adeta. Bu bölgede yer alan hediyelik eşya dükkanları, mağazalar, takıcılar sıra sıra dizilmiştir.

Şarap, uzo, el yapımı ürünler, yöresel kıyafetler, şaraptan yapılan peynir en sık tercih edilen hediyelikler arasında gelir. Kos Adası’na ait mis gibi kokan, şifa kaynağı otların ve baharatların  satıldığı bir pazar vardır Elefterias Meydanı yakınlarında. Burada alışveriş yaparken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Yunan Gecesi ( Yemekli - Limitsiz İçkili )
Yunan Gecesi ( Yemekli - Limitsiz İçkili ) 45.- €
Kiralık Ekonomik Sınıf Araba
Kuzey Adalar turumuzda bir tam gününüz boş kalmaktadır. Bu günü özellikle boş bıraktık, belki alış veriş yapmak istersiniz, belki bütün gün dinlenip denize girmeyi tercih eder veya araba kiralayıp Leros adasında dilediğiniz yerde gezmeyi tercih edersiniz. Yeni yerleri keşfetmek, farklı plajlarda denize girmek ve canınızın istediği gibi gezmek için araba kiralayın. Araba kaldığınız otelde sizi teslim ediliyor ve siz arabayı ertesi gün otelde bırakıyorsunuz. Keşif yapmak isteyenler için.
0 - 2 Yaş Çocuk bütün turlara ücretsiz katılır
Kapıda Vize
Schengen vizeniz yoksa uzun prosedürlerle uğraşmak istemiyorsanız, seyahat tarihinizden 3 gün önce evrakları bize ulaştırın hemen kapıda vizenizi alalım.Gerekli evraklar aşağıdaki gibidir:- 2 adet vesikalık ( arka fonu beyaz olacak )- bir banka hesap dökümü veya kredi kartı ekstresi (hesapta mutlaka seyahat tutarını karşılayacak kadar para bulunmalı, kredi kartında limit olmalı)- vize formu doldurulmalı ve imzalanmalı- en az 6 ay geçerliliği olan pasaport ve fotokopisi
Ada Turu
Kos Adasında Hipokrat Ağacı sizi adaya gelir gelmez etkisi altına alıyor. Eski çağlardan günümüze kadar şövalyeler, Osmanlı ve İtalyanların eserleri sizi adanın her yerinde karşılamaktadır. Zia Dağ Köyü ve cıvıl cıvıl Kos çarşısının tadını çıkarın. Tur süresi 6-7 saat
Alışveriş Turu
Kos Adasında alışveriş çok popüler. Bu turumuzda adada bulunan en uygun pastaneye, süpermarkete, peynirciye, balcıya ve şarap evine gidiyoruz.
7 - 12 Yaş Çocuk Ada Turu
3 - 6 Yaş Çocuk Ada Turu

Ulaşım

Yunan Adaları Vizesi : Yunan Adaları turlarına katılacak konuklar vizelerini ;Yunanistan Ankara Büyükelçiliği, Yunanistan İstanbul Konsolosluğu, Yunanistan İzmir Konsolosluğu, Yunanistan Edirne Konsolosluğu’ndan almalıdırlar. Tura  katılacak konuklar; katılacakları tur ücretinin tamamını acentamız hesaplarına yatıracaklardır. Bunun üzerine bizde size TURA KATILIM BELGESİ düzenleyip size gönderiyoruz. Vize başvurusunu biz sizin adınıza yapıyoruz.

Yanınızda Olması Gerekenler : Ada turuna gelirken rahat etmeniz için yumuşak bir seyahat valizi ile geliniz. En az 2 adet mayo, güneş kremi, koruyucu kremler, geceleri soğuk olma ihtimaline karşı uzun kollu giyecek, kamera veya fotoğraf makinesi, plaj havluları, güneş gözlüğü, kitaplarınız, dergilerinizi unutmayın. Kara yürüyüşleri için spor ayakkabısı iyi olur. Teknede ayakkabı giyilmesine izin verilmez o yüzden arzu edilirse sadece teknede giyilmek üzere lastik tabanlı ayakkabınızıda yanınızda getirebilirsiniz.

Doya Doya Kos Adası Turu, Hızlı Katamaran ile 3 Gece 4 Gün, 3 ve 4 Yıldız Otellerde,  ODA KAHVALTI Turu ; Adaya;  hızılı katamaran ile  25 dakikada ulaşırsınız. 

Hareket Yeri : Bodrum Yat Limanı,

Hareket Saati: 08:15

Bodrum Cruise Port (Yeni Liman)'da saat 08.15' te bulunmak gerekmektedir.

Biletleme ve pasaport işlemleri yapıldıktan sonra saat 09.15 te hareket edilecektir.

Bütün T.C. vatandaşları yurtdışı çıkış pulu almak zorundadır.

Tur ücreti dışında ; Schengen Vizesi (120.- Euro ) veya Kapı Vizesi (60.-Euro) dur. Rezervasyonlarınız sonunda pasaportlarınızla birlikte bu ödemelerde gereklidir.

Pullar biletleme esnasında satılmaktadır ve bedeli 15,-TL'dir.

Hızlı katamaran ile Bodrum- Kos arası yolculuk süresi hava şartlarına bağlı olarak 25 dakika sürmektedir.

 

 

Kosta Palace

,

Adres: & 300 Akti Kountouriotou ke, Geor. Averof, Kos 853 00, YunanistanTelefon: +30 2242 022855

Kosta Palace, Kos kentinin merkezinde yer almaktadır. Çatı terasından, yüzme havuzundan ve aydınlık odalardan Ege Denizi'nin ve ortaçağ kalesinin muhteşem manzaralarını seyredebilirsiniz. Otel genelinde ücretsiz Wi-Fi sağlanmaktadır.

Boydan boya pencereli ve klimalı tüm konaklama birimleri uydu TV ve buzdolabı ile donatılmıştır. Ayrıca, ücretsiz banyo  malzemeleri ve saç kurutma makinesi vardır. Bazı konaklama birimlerinde mikrodalga fırınlı mini mutfak da  bulunmaktadır.

Kosta Palace'nin konukları uydu TV'li ferah lobide vakit geçirebilirler.

Günün 24 saati hizmet veren resepsiyon size yardımcı olmak için hep hazır, Tesis düzenli plajların yanı sıra tavernalara  ve restoranlara kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Otel bünyesinde ücretsiz otopark mevcuttur.

 

Maritina Hotel

,

Adres: 19 L Vironos, E Venizelou St, Kos, YunanistanTelefon: +30 2242 023511

Kos kentinin merkezinde yer alan Maritina Hotel, adadaki İstanköy Kalesi gibi turistik yerlerin yakınında konforlu konaklama birimleri sunmaktadır.

Kos kentinin merkezinde yer alan Maritina Hotel, adadaki İstanköy Kalesi gibi turistik yerlerin yakınında konforlu  konaklama birimleri sunmaktadır.

Oniki Ada'yı ya da komşu Türkiye'yi ziyaret etmek için ideal bir merkez olan Maritina Hotel, tamamen yenilenmiştir. Otel,  konuklarını gerçek Yunan misafirperverliğiyle ağırlamaktadır.

Konuklar odalarının konforlu ortamından dışarıyı izleyerek vakit geçirebilir ya da ücretsiz kablosuz internet erişimini  kullanarak elektronik postalarını kontrol edebilir.

Restoran, şık bir ortamda lezzetli yemekler servis etmektedir. Konuklar bardan bir içki alabilir ya da şehirdeki barlardan  birini keşfe çıkabilirler.

İletişim

© 2020