Kekova Doğu Rotası Deniz Kanosu Turu

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Kekova Doğu Rotası Deniz Kanosu Turu

, Kekova Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Kaş Günlük Turlar
 • Alt Kategori :
  adrenalin, günbatımı, günlük-tur, hafta-sonu-turu, kaş -kekova-doğu-rotası-deniz-kanosu-turu, kaş-kano-turu, kaş-limanağzı, kaş-mavi-tur, kaş-mavi-yolculuk, kaş-scuba-diving, kaş-tekne-turu, kekova.mavi-tur, kekova-batık-şehir, kekova-deniz-kanosu, kekova-kano-turu, kekova-mavi-yolculuk, kekova-scuba-dalış -turu, kekova-scuba-diving, kekova-tekne-turu, kelebekler-vadisi, kültür-turu, mavi-yolculuk
 • Süre :
  Günübirlik
 • Tur Günleri :
  Her gün
 • Ulaşım Süresi :
  45 dakika
 • Türkçe Rehber :
  Var
 • Erken rezervasyon :
  Var
 • Outdoor Türü :
  Deniz Kanosu
 • Günlük Likya Turu :
  Üçağız Köyü,Kekova Adası,Tersane Koyu,Batık Kent,Kaleköy,Simena Antik Kenti,Polemos,Üçağız Köyü
 • Tekne Türü :
  Deniz Kanosu
 • Otel - Tur Noktası - Otel Transferi :
  Var
 • Günlük Tur Saatleri :
  07:00 - 17:00
 • Kano Turu Kapasitesi :
  Tur için en az 6 kişi gereklidir.

TUR ROTASI : Üçağız Köyü, Kekova Adası, Tersane Koyu, Batık Kent, Kaleköy, Simena Antik Kenti, Simena Antik Kalesi, Polemos ve Üçağız Köyü.

628 TL dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Kekova Doğu Rotası Deniz Kanosu Turu Kalkış: Kekova Tur Tarihi : Süre : Günübirlik
Talep Gönder
İKİ KİŞİLİK Deniz kanosunda KİŞİ BAŞI; transfer, öğle yemeği ve rehberlik dahil TUR BEDELİ
Dönem
Fiyat (Kişi Başı)
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
06/10/2022-01/11/2022
628 TL
(12-12) 628 TL
(12-12) 628 TL
(12-12) 628 TL
(12-12) 628 TL
(12-12) 628 TL
(12-12) 628 TL
(12-12) 628 TL
(12-12) 628 TL
(12-12) 628 TL
(12-12) 628 TL
İKİ KİŞİLİK Deniz kanosunda TEK KİŞİ; transfer, öğle yemeği ve rehberlik dahil TUR BEDELİ
Dönem
Fiyat (Kişi Başı)
06/10/2022-01/11/2022
628 TL

Fiyata Dahil Olanlar

 • Otellerden alınma servisi,
 • Sigorta bedeli,
 • Profesyonel rehberlik ücreti,
 • Kumanya yemek paketi,
 • Kano bedeli,
 • Tur Ücreti,
 • Otele dönüş servisi,

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Çay, kahve ve diğer sıcak içecekler ücretlidir.                                                                                    
 • Ayrıca ; tur güzergahındaki ören yeri giriş ücretleri ve opsiyonel kara turları, havaalanı transferleri ile geç kalan bir yolcunun tura ulaşabileceği noktaya kadar olan transfer ve masrafları yolcunun sorumluluğundadır.

 

SEA KAYAK - DENİZ KANOSU NE DEMEK ?     

Ortasında, kürek çeken kişinin oturacağı boşluğu bulunan kapalı bir tür deniz ulaşım aracıdır. Orijini eskimoların avlanmak ve ulaşım için kullandıkları "kayak" lara uzanır. Kayak kelimesinin ise Ural-Altay dil grubundan geldiği sanılmaktadır. Fiberglas, plastik veya bez ve ahşaptan üretilebilir. Tek kişilik kayaklar K-1 ya da single, çift kişilik kayaklar K-2 ya da tandem veya double olarak adlandırılır. Bilinen en ekolojik ulaşım aracı olan sea kayak, suya yakın olması nedeniyle denizci/deniz koşullarına çok uygun taşıtlardır. Denizi hissetmek kıyıların tadına varmak için eşi bulunmaz bir araç olan seakayaklar ile gerekli donanım sağlanıp yelken seyri de yapmak olasıdır. Günümüzün en ekolojik ulaşım aracı olan deniz kanosuyla başka yöntemlerle ulaşılamayan ıssız kıyıları keşfedin. Gürültü yok, kirlilik yok, hareket etmek için gereken tek şey kollarınızın gücü, birbirinden güzel koylar arasında tercihinizi yapmak için ise, yüreğinizin sesi...

Mymavitur ; Likya'nın kalbi Kaş bölgesinin büyüleyici güzellikteki turkuvaz kıyılarını keşfedebileceğiniz günübirlik gezintiler sunmakta... Gerçekten de, koyların rüzgarlardan uzak sakin suları, kanocuların keyiflerince vakit geçirmelerine, ıssız koylarda yüzmelerine, güneş banyosu yapmalarına ya da Lykia mezarlarını, antik kentleri ve kalıntılarını gezmelerine olanak tanıyacak.

Gezintilerimizde, iki kişilik “Prijon- Excursion” kanolarını kullanacaksınız.

Turlarımızın birçoğunda herhangi bir kano tecrübesi gerekmez. Deniz kanosu, yediden yetmişe herkesin yapabileceği ve zevk alacağı bir su sporudur. Rehberiniz, her gezintinin başında, sizlere deniz kanosuna giriş bilgileri ve pratik ipuçları verecek. İlk gezinin sonunda daha sonraki günlerde yapacağınız başka yolculuklarınız için daha yeterli hale geleceksiniz.

Denize hiç bu kadar yakın olmamıştınız.......

Turumuza katılırken ; pamuklu, hafif ve bol giysileri tercih edin. Su sızdırmaz çanta (şahsi harcamalarınız için para, fotoğraf makinesi, dürbün, vs…), sandalet ve hassas ciltli olanlar için güneşten koruyucu krem tavsiye edilir. Mayo, yanınıza almanız gereken, olmazsa olmaz eşyaların başında gelir. Şapka zorunludur!

Yeterli miktarda içme suyu (kişi başı 2 lt.) ve rehberin acıkması ihtimaline karşı (!) biraz kraker, çikolata ve kuru meyva…

Fotoğraf makinanızı alırken polarize filtresiyle birlikte su sızdırmaz çantanıza koymayı unutmayın.

Molalarda denize girerken su altını keşfetmek istiyorsanız, palet, maske ve snorkelinizi yanınıza almayı ihmal etmeyin. Eğer kuş/doğa gözlemcisiyseniz dürbününüzü (neme karşı korumayı unutmadan), yanınızdan eksik etmeyin.

Tur Programı

Rota ................. :Theimussa (Üçağız) – Kekova Adaları – Simena – Üçağız

Süre ..................: 07:00 – 14:30

Mesafe ...............: 3 Deniz Mili

Sizi deniz kanosuyla tanıştıracak bu tadımlık gezintide, Kekova Adasını, Tersane Koyunu, Kekova Batık Şehri’nin büyülü dünyasını, su seviyesinin hemen altında başlayan kalıntılarını, kayaya oyulmuş gizemli odacıkları, merdivenleri ve duvarlarıyla romantik Simena’yı (Kale Köy) keşfedin.

Üçağız Köyü: Günümüz köy yerleşimi, Teimiussa olarak adlandırılan küçük bir Likya liman kenti üzerine oturmaktadır. Köye, Kaş veya Finike yönünden teknelerle ulaşılabilir. Koruma altına alınan köy , doğaseverlerin, tarih düşkünlerinin ve denizcilerin uğrak yeridir.

Kekova Adası: Likya dilinde Dolichiste diye anılan ada, Kale Köyü'nün önünde uzanan büyükçe bir adadır. Doğa ve tarihin bütünleştiği bir dünya cenneti olan Kekova olağanüstü güzellikleri bünyesinde barındırmaktadır. Mavi yolculuk yapanların kolayca ulaşıp gezebildiği ve yatlarını emin bir şekilde demirleyebildiği bir yer olan Kekova tarihle iç içe inanılmaz güzellikler sergiler. Kekova'ya denizden ulaşım , katıldığınız turdaki Sea Kayak’larla olacaktır. Ucunda yer alan Tersane Koyu'nda Bizans Devri'ne ait bir kilisenin apsisi ile karşılaşılır. Kazı yapılmadığı için tarihini bilmediğimiz bu adanın her tarafı kalıntılarla doludur. Tersane Koyu'na göre sağ tarafta denize batmış dükkânlar ile sol tarafta batık şehrin su içindeki kalıntıları görülebilir. Kıyıya takip ettiğimizde, evlerin yarısının sulara gömüldüğünü ve merdivenlerin denize indiğini görebiliriz. Ayrıca denizin içinde temeller ve ev tabanlarını da görmek mümkündür.

Tersane Koyu: Kekova adasının boylu boyunca Akdeniz ’in engin dalgalarına göğüs germesi buradaki dantel gibi örülü koylarda bir ölü denizin oluşmasını sağlamıştır. Kekova adası üzerinde Tersane koyu içinde bir bizans kilisesinin ayakta kalmış apsis bölümü vardır. Tersane koyundan itibaren kekova adasının kale köye bakan tüm kıyısı batık bir yerleşimin izleriyle doludur ve su altı arkeolajisini sevenler için eşsiz bir yöredir.

Temimoussa  Antik Kenti: Antik yer, Üçağız Köyü’yle iç içe olup, Kekova doğal ve arkeolojik sit kapsamında korunan yörelerden biridir. Likya yazıtlı mezarların bulunması en az İ.Ö. 4. yy. öncesi yerleşimine işaret eder. Teimiussa'da görülebilecek antik kalıntı olarak çok sayıda mezar ile kıyıdaki yol ve rıhtım sayılabilir. En popüler yer ise Nekropol bölgesindeki farklı, özgün lahit mezarlardır.

Simena Antik Kenti: Kale Köyü olan eski Simena antik kenti üzerine kurulmuştur. Bulunan yazıtlardan ancak kentin tarihini M.Ö. IV. yüzyıla kadar indirebiliyoruz. Simena kalesi Orta Çağ'da kullanılmıştır. Orta Çağ surlarının oluşturduğu iç kalede, kalıntıları birkaç bloktan ibaret olan bir tapınak ile bu tapınakla irtibatlı bir stoada yer almıştır. Ayrıca yine kale içinde, doğal kayaya oyulmuş 7 oturma sırası ile 300 kişilik bir tiyatro yer alır ki bu, Lykia şehirleri içinde en küçük tiyatrodur. Kaya mezarının üzerinde, düzgün bloklardan oluşan Roma Devri duvarı ve onun üzerinde de mazgalları ile geç devir suru vardır. Burada aynı anda üç ayrı devir görmek mümkündür. Kıyıda, harap durumdaki hamamın kitabesinde "Aperlai halkı ile meclisi ile birliğin diğer şehirleri tarafından İmparator Titus'a armağan edilmiştir" ibaresi bulunur.

Kale Köy: Demre ilçesine bağlı Üçağız köyünde bulunan Kaleköy, "yeryüzündeki cennet" olarak tanımlanıyor. Kaleköy, yıllara meydan okuyan lahitleri ve muhteşem doğasıyla turistlerin ilgisini çekiyor.Kaleköy, tarihi adıyla Simena Antik Kenti, tarih, doğa ve deniz üçlüsünün iç içe olduğu ender alanlardan biri. Karayolu bağlantısı olmayan yerleşim yeri olan Kaleköy’de ziyaretçileri denizin içindeki Likya lahdi karşılıyor. Mavi yolculuğa çıkan Akdeniz tutkunları, Kaleköy’e uğramadan geçmiyor. Denizden 300 metre yükseklikteki Ortaçağ kalesine taş merdivenlerden yürüyerek çıkılabiliyor. Dorukta dalgalanan dev Türk bayrağı, adeta binlerce yıllık tarihi zenginliği ve doğal güzellikleri selamlıyor. Kaleden aşağı bakıldığında, Batık Kent ve doğal bir liman olan Üçağız köyü, denizin içindeki adalar, muhteşem güzelliğin parçalarını oluşturuyor.

 

Ulaşım

KANO TURU’nun  ÖZELLİKLERİ

 • Kalkan – Kaş turu haricindeki hiçbir tur deneyim gerektirmez.
 • Tüm Kekova turları Kaş’tan Üçağız’a karayolu transferinden (yaklaşık 45 dk.) sonra başlamaktadır.
 • Turlar en az 6 kişiyle yapılır. Fiyatlar kişibaşı ücretlerdir, daha kalabalık grupların fiyatlandırması, detaylı tur programı ve koşulları için Mymavitur ofisiyle irtibata geçiniz.
 • Tüm çok günlü kano turları Sınıf 2 zorluk derecesine sahiptir. Bu zorluk derecesi, yerleşimlerin seyrek olduğu, akıntı hızının 2 mili geçmediği, açık deniz geçiş mesafesi 5 mili aşmayan, dalgalanmanın az olduğu, her 1 milde kapalı koyların ve güvenli yanaşma plajlarının olduğu ve günlük kürek çekme süresinin 6 saatten az olduğu gezileri kapsamaktadır.
 • Mymavitur fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • Kekova  bölgesine ulaşım ; özel servislerimizle yapılmaktadır. Sizleri konakladığınız yerden ücretsiz olarak alıp, Üçağız Köyü'ne gidiyoruz. Tur dönüşü aynı yerden alıp, otelinize bırakıyoruz. Kaş yarımada otellerinden, acenta merkezimize,  telefona bildirilmesi halinde, ücretsiz servis hizmeti verilmektedir. 

Günlük Kano Turları hareket saatleri ve fiyatları için lütfen bize arayınız.  

Tel:0554 340 01 50, 0252 612 00 39

Bu tur çıkışı: 08:30 Kaş / 07:45 Kalkan. Tur  Bitişi: 14:30

Aktivitenin gerçekleşebilmesi için minimum 6 katılımcı gerekmektedir.

TUR İÇİN YANINIZDA NELER OLSUN ?

Yüzme kıyafetleriniz ile tura katılabilirsiniz. Ancak yazın güneş altında yanmamak için şapka ve can yeleğinin altına giyilecek bir t-shirt getirmeniz iyi olur. Verilen yüzme molalarında kullanılmak üzere deniz gözlüğü, şnorkel, havlu bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Fotoğraf makinesi, kamera, telefon gibi aygıtlarınızın mutlaka su geçirmez özelliği olmalı ve elinizden düşme ihtimaline karşın can yeleğinize tutturabileceğiniz aparatları olmalıdır. Bunlardan başka güneş gözlüğünüz için ip, güneş kremi, kuru yedek kıyafetler ve özel eşyalarınız için su geçirmez küçük bir çanta getirmelisiniz.

Öğle yemeği  turun fiyatına dahildir. Ancak yemekle beraber alınan içecekler ve tur  esnasında satın alabileceğiniz dondurma vb. ürünler için yanınızda bir  miktar para bulundurmalısınız.

KİMLER YAPABİLİR ?

Bu tura önemli bir sağlık sorunu ya da engeli olmayan, en az 12 yaşında  olan  herkes katılabilir. Çocuklara ebeveyn ya da sorumlu bir yetişkinin    refakat    etmesi zorunludur.

GÜNLÜK ÇIKIŞLAR ;  MEVSİMSEL GÜN DOĞUMU VE GÜN BATIMI SAATLERİNE GÖRE DEĞİŞİKLİĞE UĞRAYABİLİR

İletişim

© 2022