Kaş Bucak Denizi Deniz Kanosu Turu

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Kaş Bucak Denizi Deniz Kanosu Turu

, Kaş, Bucak Denizi Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Kaş Günlük Turlar
 • Alt Kategori :
  adrenalin, günbatımı, günlük-tur, hafta-sonu-turu, kekova.mavi-tur, kekova-batık-şehir, kekova-deniz-kanosu, kekova-kano-turu, kekova-mavi-yolculuk, kekova-scuba-dalış -turu, kekova-scuba-diving, kekova-tekne-turu, kelebekler-vadisi, kültür-turu, mavi-yolculuk
 • Süre :
  Günübirlik
 • Tur Günleri :
  Her gün
 • Ulaşım Süresi :
  45 dakika
 • Türkçe Rehber :
  Var
 • Erken rezervasyon :
  Var
 • Outdoor Türü :
  Deniz Kanosu
 • Günlük Likya Turu :
  Çukurbağ Yarımadası -İnceboğaz Plajı - Bucak Denizi - Akçagerme Plajı - Kaş Marina -İnceBoğaz Plajı
 • Tekne Türü :
  Deniz Kanosu
 • Otel - Tur Noktası - Otel Transferi :
  Var
 • Günlük Tur Saatleri :
  09:00 - 13:30
 • Kano Turu Kapasitesi :
  Tur için en az 6 kişi gereklidir.

TUR ROTASI : Çukurbağ Yarımadası, İnceboğaz Plajının, Bucak Denizi, Akçagerme Plajı, Kaş Marina, İnceBoğaz Plajı,

462 TL dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Kaş Bucak Denizi Deniz Kanosu Turu Kalkış: Kaş, Bucak Denizi Tur Tarihi : Süre : Günübirlik
Talep Gönder
İKİ KİŞİLİK Deniz kanosunda KİŞİ BAŞI; transfer, rehberlik, ikramlar, malzeme kull. dahil TUR BEDELİ
Dönem
Fiyat (Kişi Başı)
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
06/10/2022-31/10/2022
462 TL
(12-12) 462 TL
(12-12) 462 TL
(12-12) 462 TL
(12-12) 462 TL
(12-12) 462 TL
(12-12) 462 TL
(12-12) 462 TL
(12-12) 462 TL
(12-12) 462 TL
(12-12) 462 TL
TEK KİŞİLİK Deniz kanosunda KİŞİ BAŞI; transfer, rehberlik, ikramlar, malzeme kull. dahil TUR BEDELİ
Dönem
Fiyat (Kişi Başı)
06/10/2022-31/10/2022
462 TL

Fiyata Dahil Olanlar

 • Otellerden alınma servisi,
 • Sigorta bedeli,
 • Profesyonel rehberlik ücreti,
 • Kumanya yemek paketi,
 • Kano bedeli,
 • Tur Ücreti,
 • Otele dönüş servisi,

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Çay, kahve ve diğer sıcak içecekler ücretlidir.                                                                                    
 • Ayrıca ; tur güzergahındaki ören yeri giriş ücretleri ve opsiyonel kara turları, havaalanı transferleri ile geç kalan bir yolcunun tura ulaşabileceği noktaya kadar olan transfer ve masrafları yolcunun sorumluluğundadır.

 

SEA KAYAK - DENİZ KANOSU NE DEMEK ?     

Ortasında, kürek çeken kişinin oturacağı boşluğu bulunan kapalı bir tür deniz ulaşım aracıdır. Orijini eskimoların avlanmak ve ulaşım için kullandıkları "kayak" lara uzanır. Kayak kelimesinin ise Ural-Altay dil grubundan geldiği sanılmaktadır. Fiberglas, plastik veya bez ve ahşaptan üretilebilir. Tek kişilik kayaklar K-1 ya da single, çift kişilik kayaklar K-2 ya da tandem veya double olarak adlandırılır. Bilinen en ekolojik ulaşım aracı olan sea kayak, suya yakın olması nedeniyle denizci/deniz koşullarına çok uygun taşıtlardır. Denizi hissetmek kıyıların tadına varmak için eşi bulunmaz bir araç olan seakayaklar ile gerekli donanım sağlanıp yelken seyri de yapmak olasıdır. Günümüzün en ekolojik ulaşım aracı olan deniz kanosuyla başka yöntemlerle ulaşılamayan ıssız kıyıları keşfedin. Gürültü yok, kirlilik yok, hareket etmek için gereken tek şey kollarınızın gücü, birbirinden güzel koylar arasında tercihinizi yapmak için ise, yüreğinizin sesi...

Mymavitur ; Likya'nın kalbi Kaş bölgesinin büyüleyici güzellikteki turkuvaz kıyılarını keşfedebileceğiniz günübirlik gezintiler sunmakta... Gerçekten de, koyların rüzgarlardan uzak sakin suları, kanocuların keyiflerince vakit geçirmelerine, ıssız koylarda yüzmelerine, güneş banyosu yapmalarına ya da Lykia mezarlarını, antik kentleri ve kalıntılarını gezmelerine olanak tanıyacak.

Gezintilerimizde, iki kişilik “Prijon- Excursion” kanolarını kullanacaksınız.

Turlarımızın birçoğunda herhangi bir kano tecrübesi gerekmez. Deniz kanosu, yediden yetmişe herkesin yapabileceği ve zevk alacağı bir su sporudur. Rehberiniz, her gezintinin başında, sizlere deniz kanosuna giriş bilgileri ve pratik ipuçları verecek. İlk gezinin sonunda daha sonraki günlerde yapacağınız başka yolculuklarınız için daha yeterli hale geleceksiniz.

Denize hiç bu kadar yakın olmamıştınız.......

Turumuza katılırken ; pamuklu, hafif ve bol giysileri tercih edin. Su sızdırmaz çanta (şahsi harcamalarınız için para, fotoğraf makinesi, dürbün, vs…), sandalet ve hassas ciltli olanlar için güneşten koruyucu krem tavsiye edilir. Mayo, yanınıza almanız gereken, olmazsa olmaz eşyaların başında gelir. Şapka zorunludur!

Yeterli miktarda içme suyu (kişi başı 2 lt.) ve biraz kraker, çikolata ve kuru meyva…

Fotoğraf makinanızı alırken polarize filtresiyle birlikte su sızdırmaz çantanıza koymayı unutmayın.

Molalarda denize girerken su altını keşfetmek istiyorsanız, palet, maske ve snorkelinizi yanınıza almayı ihmal etmeyin. Eğer kuş/doğa gözlemcisiyseniz dürbününüzü (neme karşı korumayı unutmadan), yanınızdan eksik etmeyin.

Tur Programı

KAŞ İNCEBOĞAZ - ÇUKURBAĞ - AKÇAGERME PROGRAMI 

Rota ................. :Kaş İnceboğaz – Çukurbağ – Akçagerme

Süre ..................: 07:00 – 13:30

Mesafe .............: 3-4 Deniz Mili

Yeni başlayanlar için mükemmel bir başlangıç fırsatı sunan tur, İnceboğaz Plajının Bucak Denizi tarafındaki her daim korunaklı sularında başlar. Çukurbağ Yarımadası kıyıları boyunca mavi ve turkuazın inanılmaz birleşimi eşliğinde kürek çektikten sonra Akçagerme plajında mola verilir. Marina önünden geçtikten sonra turumuz tekrar İnceboğaz plajında son bulur.Sessiz kıyıları, sakin kayalıkları ve şaşırtıcı güzelliği ile kalbinizi çalacak bir kano macerası sizi bekliyor.

Kaş: Kalkan ve Gelemiş Köyü'nde son yıllarda turizm, hızlı bir şekilde gelişmektedir. Bu nedenle turistik tesislerin sayısı hızla artmaktadır. Kaş özellikle dalgıç turizmi bakımında ülkemizin önde gelen merkezlerinden biridir. Meis Adası'na en yakın noktayı oluşturan Kaş'ta Likya’nın tarihi eserleri ve doğa güzellikleriyle önemli turizm potansiyeli vardır. Bir dil gibi denize uzanan Çukurbağ Yarımadası üzerinde yakın zamanda yapılan oteller bulunur. Kaş'ın içinde Büyük Çakıl Plajı, Küçük Çakıl Plajı ve Akçagerme Plajı'nda denize girmek mümkündür. Ayrıca kayıkla Limanağzı plajı'na gidilebilir. Kaş'ın etrafında yer alan 6 adet mağaradan Kaş'a 18 km. uzaklıktaki Mavi Mağara, Aşırlı Adası Deniz Mağarası, güvercinleri ile ünlü Güvercinlik Mağarası en ünlü olanlardır.

Antipellos:  Kaş'ta buluşmuş olan iki dilli bir yazıttan, Kaş'ın altındaki kentin Antiphellos olduğu kesin olarak anlaşılmıştır. Ancak Kaş'ın daha eski ismi Habesos'dur. M.Ö. IV. yüzyılda Antiphellos çok küçük bir yerleşim yeri olup biraz yukarısında bulunan Phellos'un limanı idi. Ancak Helenistik döneme girilirken Phellos gerilemiş, Antipellos ise gelişerek daha ön plana çıkmıştır. Bu durum Roma döneminde de devam etmiş, şehir bölge ormanlarından elde edilen sedir ağacı ticareti ve süngercilik sayesinde gelişerek Phellos'un limanı durumundan çıkmış ve kendine yeten zengin bir şehir durumuna gelmiştir. Şehirde akropöl olarak nitelenen yükseltinin Meis Adası'na bakan yüzünde muntazam sur kalıntıları görülür. Ancak bu sur kalıntılarının kuzey ve batı yönlerinden günümüze bir şey gelememiştir. Deniz kenarındaki sur kalıntıları da bugün görülebilir. Şehrin batı kısmında kalan Çukurbağ Yarımadası'na giden yolun sağında Antiphellos'un denize bakan tiyatrosu oldukça sağlamdır. Kaş'ın en önemli anıtı Uzun Çarşı Caddesi üzerinde, halıcı dükkânlarının arasında karşımıza çıkan ve tek bloktan oluşan bir lahiddir. Günümüze sağlam bir şekilde gelebilen lahdin üzerindeki sekiz satırlık Lykia dilindeki yazı okunamadığı için lahdin kime ait olduğu bilinmemektedir. Bu nedenle de halk ona Kral Lahdi adını yakıştırmıştır.

 

Ulaşım

KANO TURU’nun  ÖZELLİKLERİ

 • Kalkan – Kaş turu haricindeki hiçbir tur deneyim gerektirmez.
 • Tüm Kekova turları Kaş’tan Üçağız’a karayolu transferinden (yaklaşık 45 dk.) sonra başlamaktadır.
 • Turlar en az 6 kişiyle yapılır. Fiyatlar kişibaşı ücretlerdir, daha kalabalık grupların fiyatlandırması, detaylı tur programı ve koşulları için Mymavitur ofisiyle irtibata geçiniz.
 • Tüm çok günlü kano turları Sınıf 2 zorluk derecesine sahiptir. Bu zorluk derecesi, yerleşimlerin seyrek olduğu, akıntı hızının 2 mili geçmediği, açık deniz geçiş mesafesi 5 mili aşmayan, dalgalanmanın az olduğu, her 1 milde kapalı koyların ve güvenli yanaşma plajlarının olduğu ve günlük kürek çekme süresinin 6 saatten az olduğu gezileri kapsamaktadır.
 • Mymavitur fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • Kekova  bölgesine ulaşım ; özel servislerimizle yapılmaktadır. Sizleri konakladığınız yerden ücretsiz olarak alıp, Üçağız Köyü'ne gidiyoruz. Tur dönüşü aynı yerden alıp, otelinize bırakıyoruz. Kaş yarımada otellerinden, acenta merkezimize,  telefona bildirilmesi halinde, ücretsiz servis hizmeti verilmektedir. 

Günlük Kano Turları hareket saatleri ve fiyatları için lütfen bize arayınız.  

Tel:0554 340 01 50, 0252 612 00 39

Bu tur çıkışı: 08:30 Kaş / 07:45 Kalkan. Tur  Bitişi: 18:00

Aktivitenin gerçekleşebilmesi için minimum 6 katılımcı gerekmektedir.

TUR İÇİN YANINIZDA NELER OLSUN ?

Yüzme kıyafetleriniz ile tura katılabilirsiniz. Ancak yazın güneş altında yanmamak için şapka ve can yeleğinin altına giyilecek bir t-shirt getirmeniz iyi olur. Verilen yüzme molalarında kullanılmak üzere deniz gözlüğü, şnorkel, havlu bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Fotoğraf makinesi, kamera, telefon gibi aygıtlarınızın mutlaka su geçirmez özelliği olmalı ve elinizden düşme ihtimaline karşın can yeleğinize tutturabileceğiniz aparatları olmalıdır. Bunlardan başka güneş gözlüğünüz için ip, güneş kremi, kuru yedek kıyafetler ve özel eşyalarınız için su geçirmez küçük bir çanta getirmelisiniz.

Öğle yemeği  turun fiyatına dahildir. Ancak yemekle beraber alınan içecekler ve tur  esnasında satın alabileceğiniz dondurma vb. ürünler için yanınızda bir  miktar para bulundurmalısınız.

KİMLER YAPABİLİR ?

Bu tura önemli bir sağlık sorunu ya da engeli olmayan, en az 12 yaşında  olan  herkes katılabilir. Çocuklara ebeveyn ya da sorumlu bir yetişkinin    refakat    etmesi zorunludur.

GÜNLÜK ÇIKIŞLAR ;  MEVSİMSEL GÜN DOĞUMU VE GÜN BATIMI SAATLERİNE GÖRE DEĞİŞİKLİĞE UĞRAYABİLİR

,

Yüzme kıyafetleriniz ile tura katılabilirsiniz. Ancak yazın güneş altında yanmamak için şapka ve can yeleğinin altına giyilecek bir t-shirt getirmeniz iyi olur. Verilen yüzme molalarında kullanılmak üzere deniz gözlüğü, şnorkel, havlu bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Fotoğraf makinesi, kamera, telefon gibi aygıtlarınızın mutlaka su geçirmez özelliği olmalı ve elinizden düşme ihtimaline karşın can yeleğinize tutturabileceğiniz aparatları olmalıdır. Bunlardan başka güneş gözlüğünüz için ip, güneş kremi, kuru yedek kıyafetler ve özel eşyalarınız için su geçirmez küçük bir çanta getirmelisiniz.

Öğle yemeği  turun fiyatına dahildir. Ancak yemekle beraber alınan içecekler ve tur  esnasında satın alabileceğiniz dondurma vb. ürünler için yanınızda bir  miktar para bulundurmalısınız.

Kimler Yapabilir?

Bu tura önemli bir sağlık sorunu ya da engeli olmayan, en az 12 yaşında  olan  herkes katılabilir. Çocuklara ebeveyn ya da sorumlu bir yetişkinin    refakat    etmesi zorunludur.

İletişim

© 2022