Ölüdeniz Yamaç Paraşütü

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü

, Fethiye Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Fethiye Günlük Turlar
 • Alt Kategori :
  adrenalin, atv-quad-turu, babadağ-paragliding, belcekız-plajı, boncuklu-koyu, deve-plajı, eğlence, fethiye-mavi-tur, fethiye-paragliding, fethiye-tekne-turu, fethiye-yamaç-paraşütü, gemile-adası, gemiler-koyu, günbatımı, gün-batımı-izleme, günlük-tur, hafta-sonu-turu, kano-adrenalin, kano-outdoor, karacaören-adası, kelebekler-vadisi, kelebekler-vadisi-tekne-turu, kültür-turu, macera, mavi-tur-teknesi, mymavitur, outdoor, ölüdeniz, ölüdeniz-günlük-tekne-turu, ölüdeniz-kelebekler-vadisi-tekne-turu, ölüdeniz-mavi-tur, ölüdeniz-paragliding, ölüdeniz-scuba-dalış-turu, ölüdeniz-tekne-turu, ölüdeniz-yamaç-paraşütü, soğuksu, su-sporları, tekne-turu, trekking, turunç-pınarı-koyu, tüplü-dalış-turu
 • Süre :
  Günübirlik
 • Kapasite :
  200
 • Tur Günleri :
  Hergün
 • Konaklama Türü :
  Günlük Tur
 • Ulaşım Aracı :
  Var
 • Türkçe Rehber :
  Var
 • Kart Türleri :
  Yamaç Paraşütü
 • Outdoor Türü :
  Tandem ( Pilotla birlikte )
 • Özel Sağlık Sigortası :
  Var
 • Otel - Tur Noktası - Otel Transferi :
  Var
 • Günlük Tur Saatleri :
  Günlük 5 uçuş saati
 • Tur CD ve Fotoğraf :
  Var, Ekstra

TUR ROTASI : Babadağ Uçuş Pisti, Havadan panoramik olarak görülecek Ölüdeniz Bölgesi, Gemiler (St. Nicholas) Adası, Kelebekler Vadisi , Ölüdeniz Lagünü, Gemiler Koyu iniş pisti Belcekız Plajları'dır. FİYATA ; FOTO+VİDEO DAHİL DEĞİLDİR.

515 TL dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Kalkış: Fethiye Tur Tarihi : Süre : Günübirlik
Talep Gönder
PİLOT la yapılan bir kişi uçuş bedeli
Dönem
Fiyat (Kişi Başı)
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
16/07/2020-31/10/2020
515 TL
(10-10) 515 TL
(10-10) 515 TL
(10-10) 515 TL

Fiyata Dahil Olanlar

Tandem Yamaç Paraşütü (pilot + 1 konuk) uçuş süresi olan en az 30 dakikalık olup ; dağa çıkma, hazırlık ve diğer çalışmalarla yaklaşık 2 saattir. Otellerden alınma, çıkış yapılan dağdaki piste kadar ulaşım, milli park giriş ücreti, sigorta , profesyonel pilot ücreti, otellere bırakma servisi ; ücrete dahildir.

Fiyata Dahil Olmayanlar

Uçuş esnası isteğe bağlı yapılan FOTOĞRAF ve VİDEO ÇEKİMİ ücrete dahil değildir. 

FOTOĞRAF ve VİDEO ÇEKİMİ: 160.-TL'dir. Bu ücret pilota ödenir.

Tandem (ikili) Yamaç Paraşütü Nasıl Yapılır?

Tandem yamaç paraşütü demek;Pilotun sizle beraber tek bir paraşütle yamaçtan uçup, idarenin pilotta olduğu ikili uçuştur.Bu uçuş için pilotla beraber uçan yolcunun, herhangi bir uçuş eğitimine ihtiyacı yoktur. Dokuz yaşından büyük herkez, bir iki dakikalık bilgi ile tecrübeli pilotlarımız ile beraber bu uçuşu yapabilir. Tandem yamaç paraşütü yapabilmemiz için normal bir yürüyüşü yapabilecek fizikzel yeterlilikte olmanız ve kilonuzun maksimum yolcu ağırlık limiti olan 120 kiloyu aşmaması gerekmektedir. Onsekiz yaşından küçük yolcularımızda anne veya babanın rızası aranmaktadır. Uçuş sezonunda duruma göre üç yada dört pilotumuz hazır bulunmaktadır. Aktivitenin toplam zamanı iki-iki buçuk saattir. Bu zamanın ilk otuz dakikası araç ile dağa çıkış beş on dakikası hazırlık , yirmi otuz dakikası da uçuşla geçmektedir. Her saat başı aynı anda üç yada dört kişiyi gün boyu yirmi ila yirmi beş kişiyi uçurabiliriz. Aktivite sizi otelinizden aldığımız anda başlar, pilotlarla beraber yirmi dakikalık bol manzaralı bir yolculuktan sonra harika bir uçuş noktasına geliriz. Hava durumunu son kez kontrol edip uçuş malzemelerini ve sizi uçuşa hazırlarız. Pilotların takım kaptanı uçuş malzemelerini ve sizin pilotla  ve uçuş paraşütü ile olan bağlantılarınızı tekrar kontrol ettikten sonra, pilotunuzla beraber bir kaç adımda harika bir manzaranın içine doğru havalanırsınız. Pilotunuzla rahat havalanmanız için takım kaptanı sizi rüzgarın içine doğru çekerek kolayca havalanmanıza yardım eder.Uçuş süresi boyunca pilotunuz size Ölüdeniz Bölgesi’ni tanıtırken bir yandanda sık sık size iyi olup olmadığınızı sorar . Fethiye’nin yeşil dağları ve mavi denizin üstünde bir bisiklet hızında yavaş  ve bir kuşun süzülme yumuşaklığında uçarsınız. Havada içine oturduğunuz ekipman bir hamak kadar rahattır. Martıların niçin şarkı söylediğini keşfeder, sizde hayatınızda ilk kez o inanılmaz özgürlüğü yaşarsınız. Uçuş esnasında bazen dağların üstünde koşan vahşi akdeniz keçilerini, sizinle birlikte yanyana uçan şahin ve kartalları görebililirsiniz. Deniz üstünde uçarken bir deniz kamlumbağasına rastlıyabilirsiniz. Karşınızdaki Fethiye ve Göcek Adaları manzarası sizi büyüler, daha sonra bir martı gibi Ölüdeniz Belcekız plajına süzülüp konarsınız. İniş kalkış kadar kolaydır, yere dokunurken birkaç adım atmanız yeterlidir. Pilotunuz uçuş tulumunuzu , kaskınızı ve diğer uçuş malzemelerinizi çıkarırken siz heyecandan ne yaşadığınızı anlamaya çalışır ve içinizden keşke hiç inmeseydik hep uçabilseydik diye düşünürsünüz. Evet artık sizde uçmaya aşık olan insanların dünyasına adım atmışsınızdır. Hemen sonra pilotunuz , bu güzel anları unutmamanız için ,yaptığı video çekimlerini, seyretmek için, sizi sempatik görevlimizle, ofisimize doğru uğurlar.

Tura gelirken rahat etmeniz için rahat bir kıyafetle geliniz. Elbette ayağınızda spor ayakkabı, üzerinizde şort ve t-shirt olması küçük bir su şişesi tercih edilir. İyi bir yürüyüş ayakkabısıda siz koşarken rahat etmenizi sağlayacaktır.

Tur Programı

 • Uçuş ekibimizin Turizm Bakanlığı’ndan alınan "Yamaç Paraşütü Eğitim ve Uçuş Hizmeti Veren İşletme Belgesi" sahiptir.
 • Ayrıca partner kuruluşumuz "Turizm Amaçlı Sportif Faaliyet Belgesi" ne de sahiptir.
 • Tüm pilotlar uçuş sertifikasına sahip olup, yüksek deneyimlere sahiptir.
 • Kesin Hareketli günlük tur operasyonlarında PROFESYONEL PİLOTLARLA UÇUŞ YAPILIR.
 • Bölgeye şirketim 4X4 araçları ile çıkış yapılır.
 • Tüm ekipmanlar PİLOT TARAFINDAN SAĞLANIR.
 • Pilot zirveye çıkıldığı zaman yapılacak işlemleri ve hareket planını açıklar.
 • Uçuşlar sigortalıdır fakat kişisel seyahat sigortanızı da yaptırmanızı tavsiye ederiz.Rüyalar diyarı bir doğayı hala koruyan Ölüdeniz’de tatil yapmak sadece plajda veya yüzme havuzu başında uzanmaktan çok daha fazla bir anlam taşıyor artık. Yamaç Paraşütü aktivitesi sayesinde bir doğa harikası olan Ölüdeniz’i 1969 metre yükseklikten yavaş yavaş alçalarak izleyebiliyorsunuz. Bu yükseklikten sadece Patara Plajı ve Dalaman’ı değil açık bir günde Rodos’u bile görebiliyorsunuz.
 • Deneyimli pilotlar eşliğinde yapılan uçuş öncesinde sabah teorik ve pratik eğitim alınıyor. Sonra pilotlar ve uçucu yolcular ; gerekli malzemeleri alıp 4×4 lere binerek 1950 veya 1965 metre yükseklikteki uçuş pistlerine ulaşmak için 25 km lik Babadağ yolunu tırmanıyorlar. 25 km’lik toprak ve engebeli yol 50 dakika sürüyor.

  Burada paraşütler yere seriliyor, tulumlar kasklar giyiliyor ve pilot uçacağı kişiye son olarak yapması gerekenleri anlatıyor. Yedek paraşütünüde giyen konuklar artık pilotla beraber uçuşa hazır hale geliyor. Pilota ve paraşüte bağlı harness(oturak)a oturuluyor. Ardından rüzgarın esmesi ile şişen paraşütle yamaç aşağı koşarak uçuşa geçiliyor.

  Birkaç adımlık koşuyla açılıp yükseliyor ve uçuyorsunuz. İlk anda müthiş bir heyecan duyuluyor ama kısa süre sonra heyecan yerini Aya Nikola Adası, Ölüdeniz, Gemile Koyu ve Kumburnu’nun doyumsuz manzarası eşliğinde müthiş bir hazza bırakıyor. Birbiri arkasına gelen 4×4 ler ile bir anda havada 15”e yakın paraşüt görme imkanınız olabiliyor.

  Normal uçuşlarda eğer yolcu isterse pilot yolcuya adranalin yükseltici, heyecanı artırıcı, artistik hareketler olan “Spiral”, Ringover” gibi burgu, vida benzeri paraşütün ekseni etrafında dönüş hareketlerini yaptırıyor. Belcekız sahilinde kumsalın gerisinde bulunan iniş pistlerine adeta konan paraşütçüler görevlinin yardımıyla paraşütlerini bağlayan kemer ve kelepçelerden kurtuluyor ve istinasız hepsinin yüzünde mutluluk gülücüklerine rastlanıyor.

  Yamaç Paraşütü pilotları ile çalışanları hemen hemen herkesi uçurarak rüyalarını yerine getirmesini sağlar. Şu ana kadar 80 yaşındakilerden ve ebeveyn izni ile 6 yaşındaki çocuklara kadar gelen konuklarımıza tandem yamaç paraşütü ile yaşama keyfi aldırdık.

  Babadağ ve Ölü deniz ; dünyanın her tarafında yamaç paraşütü meraklılarını kendisine öylesine bir çekti ki , Uluslar arası Hava Oyunları’na da ev sahipliği yapıyor.

Ulaşım

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Turu ; haftanın her günü vardır.Tur;   gün içinde sabah saat 08:00' de başlayıp, gün içinde BEŞ ATLAYIŞ SERVİSİ ile devam eder. BU TURDA UÇUŞDA FOTOĞRAF - VİDEO ÇEKİMİ ÜCRETE DAHİL DEĞİLDİR. FOTOĞRAF - VİDEO ÇEKİMİ ÜCRETİ :Ortalama 160.-TL'dir.

Hareket Yeri : Konaklama yapılan yer,

Servis Yeri: Çalış, Fethiye Merkez, Marinalar ve Karagözler, Taşyaka, Ovacık, Hisarönü, Ölüdeniz (Servis saatleri için 0252 612 00 39 'u aramanız gerekir.)

Hareket Saatleri: 08:00, 10:00, 13:00, 15:00, 17:00/Günbatımı 

Acentamız, hava, yol, sosyal, doğal, teknik vb. zorunlu nedenlerle programda değişiklik yapabilir.

İletişim

© 2020